(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Clio (Nr 6482763)

Renault Clio
Waga Sztuk:
Renault Clio 2 Gen. (1998 - 2005) Hatchback 5-Puertas
Długość
377 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1035 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1035 kg
Dystans: 462 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

Od 10 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.