(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Clio (Nr 6694475)

Renault Clio
Waga
Sztuk
Renault Clio 4 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
406 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1071 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1071 kg
Dystans
1373 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 16 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Santurtzi

Od 16 lis 2020 do 29 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.