(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Clio 2000r (Nr 5876587)

Renault Clio 2000r

Marka i model:

Renault Clio II z 2000r.

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1159.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Altmannstein

Od 24 lut 2020 do 8 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biała Podlaska

Od 25 lut 2020 do 19 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.