renault clio 4 (Nr 6006104)

Marka i model:

renault clio

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Warwickshire, Royal Leamington Spa

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.