(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Clio IV (Nr 5894875)

Renault Clio IV

Marka i model:

Renault Clio IV

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1915.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 10 sie 2020 do 11 sie 2020

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 11 sie 2020 do 12 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.