Renault Clio x 1, Citroen C3 x 1 (Nr 6448935)

Renault Clio x 1, Citroen C3 x 1
Waga Sztuk:
Renault Clio 3 Gen. [restyling] (2009 - 2012) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
402 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1190 kg
1
Sprawny*:
Tak
Citroen C3 1 Gen. (2002 - 2010) Hatchback
Długość
385 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1130 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2320 kg
Dystans: 1750 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Wągrowiec

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Saint-Flour

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.