(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 10:33

Renault Espace

(Nr 2118129)
Renault Espace

Marka i model:

Renault Espace

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 594.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Buttlar, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny