(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Espace (Nr 6069362)

Renault Espace

Marka i model:

Renault Espace

Waga w kg (łączna):

1708

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1147.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Lyon

Od 23 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 30 maj 2020 do 1 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.