Renault Espace (Nr 6549653)

Renault Espace
Waga Sztuk:
Renault Espace 4 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Minivan
Długość
465 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
172 cm
ok. 1850 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1850 kg
Dystans: 368 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Toledo

Od 16 wrz 2020 do 21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.