(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Espace (Nr 7130106)

Renault Espace
Waga
Sztuk
Renault Espace 4 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Minivan
Długość
465 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
172 cm
ok.
1745 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1745 kg
Dystans
669 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Roßwein

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płońsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.