Renault Espace x 2 (Nr 6715048)

Renault Espace x 2
Waga Sztuk:
Renault Espace 1 Gen. [restyling] (1988 - 1991) Minivan
Długość
436 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1408 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2816 kg
Dystans 2251 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Bułgaria, Sofia-City, Sofia

Od 22 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Kłajpedzki, Kłajpeda

Od 1 lis 2020 do 2 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.