Renault grand Kangoo (Nr 6491253)

Renault grand Kangoo
Waga Sztuk:
Renault grand Kangoo
Długość
466 cm
ok. 1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans: 1549 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 28 sie 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 19 wrz 2020 do 27 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.