(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 13:50

Renault grand scenic

(Nr 2413552)
Renault grand scenic

Marka i model:

Renault grand scenic

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1233.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Endingen am Kaiserstuhl, 79346, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brzesko, 32-800, Polska

Termin elastyczny