(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Grand scenic (Nr 5572567)

Marka i model:

Renault Grand scenic

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

420

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 200.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Krępa

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Głogów Małopolski

16 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.