renault grand scenic (Nr 5726498)

renault grand scenic

Marka i model:

renault grand scenic

Waga w kg (łączna):

1500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1737.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 20 sty 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.