(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Kadjar (Nr 5158046)

Renault Kadjar

Marka i model:

Renault Kadjar

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2873.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Santa Margalida

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Ruse, Bjała

Od 12 lis 2019 do 12 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.