(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Kadjar (Nr 5403834)

Renault Kadjar

Marka i model:

Renault Kadjar

Waga w kg (łączna):

1900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2428.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 28 lis 2019 do 1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.