(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Kadjar (Nr 5550779)

Renault Kadjar

Marka i model:

Renault Kadjar

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1168.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Fredericia

Od 4 gru 2019 do 6 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 6 gru 2019 do 8 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.