(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Kangoo (Nr 5267438)

Renault Kangoo

Marka i model:

Renault Kangoo

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1194.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Binche

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łęczyca

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.