Renault Kangoo (Nr 6426359)

Renault Kangoo
Waga Sztuk:
Renault Kangoo 1 Gen. [restyling] (2003 - 2009) Passenger minivan
Długość
403 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
187 cm
ok. 1670 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1670 kg
Dystans: 1505 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, La Vall D'uixó

Od 10 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Thiene

Od 24 sie 2020 do 24 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.