Renault Kangoo (Nr 6446120)

Waga Sztuk:
Renault Kangoo 2 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Passenger minivan
Długość
421 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1368 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1368 kg
Dystans: 2960 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Nakło Nad Notecią

Od 29 sie 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 6 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.