(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Kangoo (Nr 6589462)

Waga Sztuk:
Renault Kangoo 2 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Z.E. minivan 4-Drzwiowy
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1703 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1703 kg
Dystans: 724 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Neunburg Vorm Wald

Od 21 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Przeginia Duchowna

Od 21 wrz 2020 do 25 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.