Renault Kangoo (Nr 7606986)

Renault Kangoo
Waga
Sztuk
Renault Kangoo 2 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Z.E. minivan 4-Türig
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1702 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1702 kg
Dystans
1402 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.