Renault Kangoo (Nr 7821680)

Renault Kangoo
Waga
Sztuk
Renault Kangoo 2 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Z.E. minivan 4-Türig
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1702 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1702 kg
Dystans
3010 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 22 paź 2021 do 29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.