(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault koleos (Nr 5390794)

Renault koleos

Marka i model:

Renault koleos

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2326.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

8 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.