(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 11:29

Renault Laguna

(Nr 2245119)
Renault Laguna

Marka i model:

Renault Laguna coupe

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1514.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rho, 20017, Włochy

Od 28 gru 2017 do 2 sty 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny