(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault laguna (Nr 5370378)

renault laguna

Marka i model:

Renault Laguna

Waga w kg (łączna):

1900

Budżet zlecenia [€]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.