(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Laguna (Nr 6441053)

Renault Laguna
Waga
Sztuk
Renault Laguna 2 Gen. (2001 - 2005) Grandtour Kombi
Długość
470 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1530 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1530 kg
Dystans
667 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 14 sie 2020 do 20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Skrzydlna

Od 20 sie 2020 do 26 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.