Renault Laguna (Nr 7530484)

Renault Laguna
Waga
Sztuk
Renault Laguna 3 Gen. (2007 - 2011) Grandtour Wagon
Długość
480 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1539 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1539 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Azory, Ponta Delgada

Od 7 cze 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.