(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault laguna II (Nr 6210774)

Renault laguna II

Marka i model:

Renault laguna II

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2098.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kalabria, Lamezia Terme

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.