(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 20:15

Renault Laguna II hatchback 2002

(Nr 2402488)
Renault Laguna II hatchback 2002

Marka i model:

Renault Laguna II

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1032.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Aa en Hunze, 9512, Holandia

28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Ruda Śląska, Polska

2 mar 2018