Renault Logan (Nr 7022658)

Renault Logan
Waga
Sztuk
Renault Logan 2 Gen. (2013 - 2020) Sedan
Długość
434 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1116 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1116 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 30 mar 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 17 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.