(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Master (Nr 5159562)

Marka i model:

Renault Master

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1411.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Lonato Del Garda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Góra Kalwaria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.