(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Master (Nr 5736814)

Renault Master

Marka i model:

Renault Master 2 szt

Waga w kg (łączna):

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2003.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Centre-Val De Loire, Tours

Od 17 sty 2020 do 1 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Sanok

Od 5 lut 2020 do 12 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.