(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Master 10EP PLANDEKA + KURNIK (Nr 7884690)

Waga
Sztuk
Renault Master 10EP PLANDEKA + KURNIK
Długość
750 cm
ok.
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2500 kg
Dystans
194 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

Olga B. (132)
ID firmy: 1373077

Cena: 1210 zł brutto

Nadanie: Od 14 lip 2021 do 15 lip 2021
Dostawa: Od 14 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Villers-Cernay

Od 14 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Wadern

Od 14 lip 2021 do 15 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.