(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Master H2L3 (Nr 7262176)

Renault Master H2L3
Waga
Sztuk
Renault Master H2L3
Długość
6000 cm
Szerokość
210 cm
Wysokość
220 cm
2100 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2100 kg
Dystans
573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Bieliny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.