(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Master Slecjalny (Nr 4435053)

Marka i model:

Renault Master

Waga w kg (łączna):

4000

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1428.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 23 maj 2019 do 30 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 31 maj 2019 do 7 cze 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.