(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Master x 2 (Nr 6871562)

Waga
Sztuk
Renault Master
Długość
640 cm
ok.
2000 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4000 kg
Dystans
337 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 20 lis 2020 do 25 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 20 lis 2020 do 25 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.