(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 13:34

Renault Megan

(Nr 2250930)

Marka i model:

Renault Megane 2005

Waga w kg (łączna):

1795.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1145.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Mülheim an der Ruhr, Niemcy

Od 19 sty 2018 do 21 sty 2018

Adres i termin dostawy

Pasłęk, 14-400, Polska

Termin elastyczny