(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-28 12:24

Renault Megane

(Nr 1876997)
Renault Megane

Marka i model:

Renault nMegane

Waga w kg:

1090.00

Budżet zlecenia [zł]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 8.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Szwedzka, Wrocław, Polska

28 cze 2017

Adres i termin dostawy

Bardzka, Wrocław, Polska

Termin elastyczny