(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 16:04

Renault megane

(Nr 2167470)
Renault megane

Marka i model:

Renault Megane

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 542.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Alcalá del Valle, 11693, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, 28050, Hiszpania

Termin elastyczny