(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 21:57

Renault Megane

(Nr 2333344)
Renault Megane

Marka i model:

Renault Megane

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 2377.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Barcelona, 36968, Hiszpania

Od 20 kwi 2018 do 30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

Termin elastyczny