(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Megane (Nr 6484307)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 2 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1365 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1365 kg
Dystans: 1693 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Veenendaal

Od 28 sie 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Oviedo

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.