Renault Megane (Nr 6524785)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 4 Gen. (2016 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
435 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1392 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1392 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 1 gru 2020 do 7 gru 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 8 lut 2021 do 13 lut 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.