Renault Megane (Nr 6584461)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 2 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Hatchback 3-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1365 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1365 kg
Dystans 1757 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 8 sty 2021 do 12 sty 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Wexford, Rosslare Harbour

Od 13 sty 2021 do 19 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.