Renault Megane (Nr 6628065)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 3 Gen. (2008 - 2014) Hatchback 3-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1397 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1397 kg
Dystans 2378 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 7 gru 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Northamptonshire, Northampton

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.