(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Megane (Nr 6636946)

Waga
Sztuk
Renault Megane 3 Gen. (2008 - 2014) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
429 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1384 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1384 kg
Dystans
567 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 2 paź 2020 do 8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Żory

Od 2 paź 2020 do 8 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.