Renault Megane (Nr 7658130)

Renault Megane
Waga
Sztuk
Renault Megane 3 Gen. (2008 - 2014) Familiar 5-Puertas
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1394 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1394 kg
Dystans
2226 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Oviedo

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puertito De Güímar

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.