Renault Megane (Nr 7768462)

Renault Megane
Waga
Sztuk
Renault Megane 2 Gen. (2002 - 2006) Cabriolet
Długość
434 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1372 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1372 kg
Dystans
2332 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

28 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

2 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.