(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Megane (Nr 7850630)

Renault Megane
Waga
Sztuk
Renault Megane 3 Gen. (2008 - 2014) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1394 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1394 kg
Dystans
1380 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Hütschenhausen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.